20. in 21. maja smo organizirali dvodnevni podjetniški BOOTCAMP. Delavnica je bila namenjena podjetnicam in podjetnikom z inovativnimi idejami na področju trajnostnega turizma. S pomočjo lean start-up metodologije smo imeli priložnost preveriti svojo poslovno idejo, nov digitalni ali trajnostni produkt ali storitev, opredeliti svoj podjetniški profil in začrtati pot do potrditve izvedljivosti oziroma t. i. proof of concept. Delavnico smo nadgradili z dragocenimi vpogledi iz ekosistema trajnostnega turizma, ki nam bodo pomagali bolje razumeti trg in oblikovati konkretne naslednje korake.
Spletno delavnico, ki je potekala zelo interaktivno, ob sodelovanju in kratkih predstavitvah vseh udeležencev iz Portugalske, Slovenije ter Irske, je izvedla Anuška Cerovšek Beltram. Anuška Cerovšek Beltram je uspešna slovenska podjetnica in priznana voditeljica v panogi potovanj in turizma, znana po svojem pristopu, usmerjenem k strankam, ter po sposobnosti graditi inovativna in uspešna podjetja na podlagi poglobljenega razumevanja trga. V bootcamp je ga. Anuška prenesla svoje bogate praktične izkušnje inoviranja poslovnih modelov v turizmu ter nas opremila z znanjem izvedljivih strategij in orodji za nadgradnjo turističnih podjetij.
Udeleženci so kot najbolj koristno izpostavili praktično usmerjenost bootcampa, interaktivne razprave med vsemi udeleženci, konkretno delo na lastnih primerih ter neposredne povratne informacije in priporočila za izboljšave svojih podjetniških idej v sektorju turizma.
V naslednjih dneh ste vsi podjetniki in drugi akterji turističnega sektorja vabljeni, da se udeležite še drugih delavnic ter predavanj, na katerih bomo naslovili tematike izkustvenega gospodarstva, ki se osredotoča na izboljšanje uporabniške izkušnje, soustvarjanje pomenljivih doživetij ter ustvarjanje nepozabnih interakcij; vizualno pripovedovanje – povejmo zgodbo skozi slike inizobraževanje o inovacijah, podprtih s podatki in skladnih z Zakonom o varstvu podatkov. O številnih priložnostih za nadgradnjo znanj in kompetenc v turizmu spremljajte našo spletno stran: www.srce-slovenije.si ter koledar dogodkov projekta ST3ER.
Prav tako turistična zagonska podjetja (start-up), ki niso starejša od 7 let ponovno vabimo k prijavi na javni razpis za oddajo inovativnih, digitalnih turističnih projektov. Rok za oddajo je 10. junij. Več o razpisu lahko preberete TUKAJ.
Delavnica je potekala v okviru projekta ST3ER, ki ga sofinancirajo občine Kamnik, Litija in Šmartno pri Litiji.